top of page

Zapraszam na spotkania w moim gabinecie

01.

Coaching to metoda wspierania rozwoju, realizowana w formie cyklu spotkań pomiędzy coachem a klientem, podczas których coach, poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych specyficznych narzędzi i zadań rozwojowych, towarzyszy klientowi w wyznaczaniu ważnych dla niego celów, odnajdywaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działań. Coach wspiera klienta w odkrywaniu i efektywnym wykorzystaniu osobistego potencjału celem podnoszenia jakości życia.

02.

Terapia rodzin jest taką formą terapii, w której udział bierze najczęściej cała rodzina. W swojej pracy czerpię z doświadczenia, osiągnięć i założeń znanej psychoterapeutki rodzinnej Virginii Satir, która uważała, że rodzina tworzy pewien system, w którym poszczególni członkowie pozostają ze sobą we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy jednego z domowników wpływają na cały system rodzinny, ale i system rodzinny wpływa na powstawanie zaburzenia. Dlatego przy rozwiązaniu trudności bardzo ważnymi „sojusznikami” i „ekspertami” stają się domownicy, jak również inne osoby bliskie i ważne dla rodziny.

 

Terapia rodzinna wszystkich członków rodziny w ujęciu coachingowym polecana jest szczególnie:

• Kiedy poszczególne osoby w rodzinie doświadczają trudności we wzajemnych kontaktach (np. wybuchają konflikty o sprawy ważne i mniej ważne, nie można wspólnie podjąć decyzji, trudno jest wzajemnie zrozumieć swoje aktualne potrzeby i preferencje i w związku z tym pojawia się poczucie obcości, niezrozumienia lub braku zainteresowania).

• Kiedy odczuwamy, że problemy jednego z członków rodziny silnie wpływają na relacje z pozostałymi (np. choroba lub inne zewnętrzne i wewnętrzne kłopoty jednej osoby powodują, że w domu panuje napięcie, łatwo o wybuchy kłótni lub panuje przygnębienie i nikt ze sobą nie rozmawia o tym, co się dzieje).

• Kiedy rodzina przeżywa jakiś kryzys życiowy (np. śmierć lub ciężką chorobę kogoś bliskiego, rozwód, utratę pracy itp.) i nie radzi sobie ze skutkami zachodzących zmian.

• Kiedy odczuwamy, że relacje w rodzinie przyczyniają się do problemów jednego z jej członków bądź je nasilają (np. kiedy pojawiają się konflikty między rodzicami i niebawem okazuje się, że dziecko jest przygnębione, izoluje się od rówieśników, ucieka z domu, wagaruje lub opuszcza się w nauce). • Kiedy rodzina przeżywa jakiś kryzys życiowy (np. śmierć lub ciężką chorobę kogoś bliskiego, rozwód, utratę pracy itp.) i nie radzi sobie ze skutkami zachodzących zmian.

• Kiedy ktoś z rodziny choruje na choroby przewlekłe, o których wiadomo w medycynie, że mają podłoże emocjonalne często związane z relacjami w rodzinie (tzw. choroby psychosomatyczne to np. astma, wrzody żołądka czy dwunastnicy, nadciśnienie). • Kiedy rodziców niepokoi zachowanie ich dziecka (np. dziecko zaczyna zachowywać się „dziwacznie”, inaczej niż do tej pory, lub zaczyna się moczyć, przestaje jeść, je raz nadmiernie, a kiedy indziej wcale).

• Kiedy rodzice przeżywają trudności wychowawcze (np. dziecko jest wybuchowe, w szkole nauczyciele skarżą się na złe zachowanie). • Kiedy rodzice mają poczucie, że tracą kontakt ze swoim dzieckiem lub że ten kontakt jest niezadowalający i chcieliby to zmienić. Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji, w której trakcie wspólnie rodziną podejmujemy decyzję co do celowości rozpoczęcia coachingu. Jeśli jesteś zainteresowany ta formą pracy nad relacjami w Twojej rodziny, zadzwoń: 312 566 8026 lub napisz email: info@szkoleniawusa.com

03.

Kiedy wskazana jest terapia pary?

 

• kiedy w relacji narasta konflikt, niemożliwy do zrozumienia i rozwiązania przez partnerów

• kiedy partnerzy dążą do poprawy relacji między sobą i lepszego porozumienia się, skutecznego rozwiązywania problemów

• kiedy partnerzy mają negatywne doświadczenia nieudanych związków swoich rodziców lub własnych poprzednich związków i chcą zapobiec problemom lub rozwiązać te, które już istnieją

• kiedy partnerzy w obawie przed rozpadem związku chcą zapobiec narastającym trudnościom i zależy im na odbudowie związku

• kiedy partnerzy chcą podjąć próbę porozumienia się, zanim podejmą jakiekolwiek decyzje o przyszłości związku

• kiedy partnerzy zdecydowali się już na rozstanie ale chcą zapobiec napięciom w relacji dla lepszego funkcjonowania w łączących ich obszarach wychowawczych dotyczących dzieci.

 

Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się z różnych powodów, jak: pogoń za karierą i związany z tym brak czasu, chęć przeforsowania swoich wartości i oczekiwań wobec partnera i związku, problemy związane z wychowaniem dzieci. Ale najczęściej są to trudności w komunikacji. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie umieją jasno określić swoich potrzeb i roli w związku ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest inny. Zamiast pozwolić sobie na realizowanie własnych celów i rozwój, oczywiście w granicach rozsądku, próbujemy na siłę zmienić partnera i dopasować go do siebie. Gubimy szacunek dla potrzeb i przyzwyczajeń drugiej osoby. Najczęściej pary przegapiają moment, kiedy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys wywołuje silne emocje – złość, smutek, poczucie niespełnienia, odtrącenia. Małżonkowie, zamiast pogłębiać i utrwalać związek, zaczynają się od siebie oddalać albo ze sobą walczyć. Często wystarczy dobrze poprowadzona rozmowa, by okazało się, że naprawdę wiele ich łączy, tylko nie potrafią tego jasno wyrazić.

 

Kiedy iść na terapię małżeńską?

Gdy po kilku samodzielnych próbach nie udaje się zażegnać kryzysu, warto skorzystać z terapii. Spotkania ze specjalistą usprawnią wzajemną komunikację, pomogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić postępowanie, reakcje, emocje, znaleźć kompromisy, które są podstawą trwałego związku.

 

Pary zainteresowane terapią małżeńską mogą umówić się na sesję telefonując na numer: 312 566 8026 lub emailowo: info@szkoleniawusa.com

04.

Zostań Life Coachem

Roczny Program

Rozwoju Osobistego

Jeśli chesz przejść na LEPSZĄ STRONĘ swojego ŻYCIA to polskojęzyczny roczny PROGRAM ROZWOJU OSOBISTEGO w chicagowskiej SZKOLE NLP LIFE COACHINGU jest dla Ciebie. Zapisz się już dzisiaj bez względu na wiek, wykształcenie, czy status imigracyjny: 312-566-8026.

 

Roczne Studium NLP Life Coachingu to doskonała oferta dla Polaków mieszkających w aglomeracji chicagowskiej. Dogodne czterogodzinne spotkania od 6pm do 10 pm w każdą środę na kampusie Lake Shore Uniwersytetu Loyola pozwalają pogodzić uczęszczanie do szkoły z pracą zawodową, życiem rodzinnym i innymi codziennymi obowiązkami. Aby dowiedzieć się więcej na temat szkoły rocznej lub dokonać zapisu na kolejny semestr, kliknij poniżej:

05.

Nauka Life Coachingu przez internet, bez potrzeby ruszania się z domu, daje Polakom mieszkającym na różnych kontynentach możliwość zdobycia umiejętności zawodowych, czyniących ich konkurencyjnymi na światowych rynkach pracy. Dyplomy uzyskiwane na zakończenie nauki w naszym instytucie mają rangę międzynarodowych i pozwalają pracować w zawodach, które obecnie przeżywają swój rozkwit w krajach europejskich, a szczególnie w Polsce, gdzie nastała „doba coachingu”, który zaczyna być standardem w firmach czy w zarządzaniu.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat szkoły internetowej, kliknij w link znajdujący się poniżej:

06.

W ofercie chicagowskiej szkoły coachingu, gdzie od 2011 roku prowadzę zajęcia, oprócz programów certyfikowanych, kończących się otrzymaniem dyplomów lub licencji, ważne miejsce zajmują również kursy bezpłatne w formie kilkugodzinnych szkoleń i seminariów. O ile te pierwsze dają możliwość zdobycia konkretnych certyfikatów legitymujących do podjęcia pracy w profesji trenera rozwoju osobistego lub profesjonalnego stosownia narzędzi NLP, o tyle spotkania otwarte w naszym Instytucie pozwalają na zdobycie wiedzy potrzebnej do postawienia pierwszego kroku na ścieżce rozwoju osobistego.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat bezpłatnych spotkań, seminariów, warsztatów oraz webinarów, kliknij poniżej:

bottom of page