KSIĄŻKA DLA KOBIET

00015
$21.00
In stock
1
Product Details

KSIĄŻKA DLA KOBIET KTÓRĄ POWINNA PRZECZYTAĆ KAŻDA DZIEWCZYNKA – dozwolone od 18 lat!

Odwaga idzie w parze z dojrzałością. Temu duetowi zawsze towarzyszy myśl, że lepiej być nielubianą za to, kim się jest, niż lubianą i podziwianą za to, kim się nie jest.

Doskonale wiemy, co sprawia przyjemność naszemu partnerowi, co lubią nasi rodzice lub z czego ucieszyłyby się nasze dzieci, ale nie mamy zielonego pojęcia, co nas same czyni szczęśliwymi. Zajęte sprawianiem przyjemności innym, zupełnie zapominamy o sobie i swoich potrzebach.

Szkoda życia na mrzonki o tym, że szkolenie, terapeuta, partner, przyjaciel, chirurg plastyczny czy ktokolwiek inny jest w stanie uczynić Ciebie piękną, a Twoją codzienność – znośną. Jest tylko jedna osoba, która może zmienić bieg tej historii. Ta osoba to TY.

Rezygnowanie z siebie, dbanie jedynie o potrzeby innych, zadowalanie się czymś miernym, zgadzanie się na niesatysfakcjonujące rozwiązania to nic innego jak stawianie siebie w roli ofiary. Utożsamiając się z Kopciuszkiem, Dziewczynką z Zapałkami czy Sierotką Marysią, nie jesteśmy w stanie otrzymać od wszechświata wielu wspaniałych rzeczy, które ma on w swojej ofercie. By nabyć kartę członkowską w tym sklepie z nieskończoną ilością dóbr, trzeba stać się jak Mądra Wasylisa i inne odważne kobiety z baśni których bohaterki nie są typowymi biernymi księżniczkami, czekającymi w wieżach na swoich książąt… I Ty również nią nie bądź! Nie czekaj na kogoś, kto uporządkuje Twoje życie. Nie licz na to, że inny człowiek poskłada Cię i poskleja niczym potłuczoną porcelanową filiżankę. Każda z nas ma wybór. Możemy siedzieć na zapiecku i wybierać groch z soczewicy albo niczym Merida Waleczna odważnie bronić swojego królestwa, ale także poznawać świat i rozwijać pasje.

Kiedy w końcu jako kobiety dochodzimy do porozumienia same ze sobą, życie - bez względu na to, czy w pojedynkę, czy z ukochanym facetem, czy w roli samotnego rodzica - może nam upływać w szczęściu, wynikającym z samego faktu istnienia i ze związanych z nim możliwości.

Przyjemnego czytania.

Anna Barauskas, Książka dla Kobiet.

Save this product for later